Sterowanie AV

System sterowania zapewnia prostą i intuicyjną obsługę urządzeń AV zarówno tych zainstalowanych w domu jak i w biurze. Jest niezmiernie ważny w obiektach takich jak hotele, centra szkoleniowe i konferencyjne, placówki edukacyjne oraz w innych obiektach użyteczności publicznej. Współczesne systemy sterowania w połączeniu z technologiami teleinformatycznymi  zapewniają komfort i bezpieczeństwo integrując oświetlenie, przesłony okienne, systemy monitoringu czy klimatyzację w jedną całość. System sterowania AV w połączeniu z technologiami Smart oraz IoT od kilku lat jest standardem w domach czy apartamentach, integrując obsługę projekcji multimedialnej, nagłośnienia audio, wind projektorowych, ekranów elektrycznych i wielu innych.

Systemy Wideokonferencyjne

Systemy wideokonferencyjne to dzisiaj standard. Pozwalają na efektywną współpracę na odległość, umożliwiają prowadzenie konferencji, spotkań czy narad z osobami znajdującymi się w każdym miejscu świata.
Dla bardzo powszechnych dzisiaj wideokonferencji chmurowych typu VaaS (Video as a Service) alternatywą są rozbudowane rozwiązania profesjonalne, które zapewniają bardzo wysokiej jakości obraz, dźwięk i wiele funkcjonalności dodatkowych. Systemy konferencyjne sprawdzają się jako doskonała platforma do szkolenia na odległość. Również tam gdzie istnieje konieczność pracy grupowej czy prowadzenie zdalnych prezentacji                    z możliwością tworzenia adnotacji w czasie rzeczywistym.
Wykorzystanie systemów wideokonferencyjnych przekłada się przede wszystkim na oszczędność czasu i kosztów oraz we współczesnych realiach zapewnia dodatkowy poziom bezpieczeństwa i komfortu.

Projektory Multimedialne

Projektor multimedialny to urządzenie służące do wyświetlania obrazu na ekranie na podstawie otrzymywanego sygnału wejściowego z komputera, kamery, odtwarzacza DVD czy tunera satelitarnego. Projektory multimedialne produkowane są dla różnych sektorów zastosowań. Zależy to od konkretnych wymagań, funkcjonalności i parametrów projektora. Idealny projektor multimedialny do kina nie będzie spełniać swoich funkcji w salach konferencyjnych, podobnie jak rzutnik przenośny nie najlepiej będzie funkcjonował przy wyświetlania multimediów. W zastosowaniu biznesowym najważniejszy będzie parametr jasności projektora, natomiast w kinie domowym o wiele ważniejsze są nasycone barwy oraz wyraźne obrazy.
Projektor multimedialny stał się nieodłącznym narzędziem do prezentacji używanym w czasie przedstawiania ofert, szkoleń, targów, seminariów, konferencji oraz lekcji szkolnych. Często jest też wybierany do zastosowań domowych jako alternatywa dla telewizora. Obraz na całej ścianie to największa zaleta i główna przewaga projektorów multimedialnych nad telewizorami. Ogromna przekątna ekranu rzędu 100-300 cali jest w chwili dla popularnych telewizorów nieosiągalna.

Windy Projektorowe

Windy do projektorów przeznaczone są do instalacji projektorów w wysokich wnętrzach oraz tam, gdzie wymagane jest zachowanie określonego stylu, przestrzeni czy minimalizmu. Wyposażając salę projekcyjną nie eksponuje się urządzeń AV, a projektor widoczny jest tylko podczas użytkowania. Windy do projektorów zapewnią prawdziwy komfort użytkowania urządzeń AV,              co sprawia że zyskują wielu odbiorców do kina domowego.

Tablice Interaktywne

Tablice interaktywne to urządzenia, które umożliwiają interakcję                        z podłączonym komputerem oraz projektorem multimedialnym.  Wyposażone są w technologię reagowania na dotyk a interakcja użytkownika z urządzeniem odbywa się za pomocą specjalnego pióra lub dłoni.              Przy pomocy tablicy interaktywnej można dotykowo obsługiwać dowolny program w komputerze lub przygotować zasoby do wykorzystania podczas zajęć edukacyjnych czy prezentacji. Tablice interaktywne są nieocenionym elementem wyposażenia szkół czy ośrodków edukacyjnych. Są dedykowanym narzędziem do realizacji zadań edukacji sensorycznej i pozwalają uzupełnić lekcję czy prezentację o ciekawe materiały audiowizualne czy interaktywne zadania.

Digital Signage

Digital Signage to zestaw narzędzi, do prezentacji elektronicznej komunikacji wizualnej w wielu miejscach, w sposób zaplanowany lub zautomatyzowany. Rozwiązania Digital Signage pozwalają na ukierunkowanie przekazu zgodnie  z preferencjami grupy odbiorców, miejscem i czasem ich wyświetlania. Jest wykorzystywany zarówno w celach informacyjnych jak i marketingowych. Systemy digital signage, wykorzystywane są na lotniskach, punktach sprzedaży, sieciach usługowych i innych obiektach użyteczności publicznej.Treści przekazywane są za pomocą ekranów LED, monitorów LCD, standów, kiosków czy totemów. Zarządzanie wyświetlaną treścią odbywa się poprzez serwer ( poprzez sieć LAN lub internet ).
Dzięki wykorzystaniu specjalnego oprogramowania, serwerów oraz dostępowi do internetu, wyświetlane informacje mogą być z łatwością zmieniane, dopasowując je do aktualnych potrzeb czy specyfiki odbiorców.

Systemy Mikrofonowe

Głównym przeznaczeniem mikrofonów jest rejestrowanie dźwięku                      i przesyłanie go do innych urządzeń zapisujących, wzmacniających. Najpopularniejszym rodzajem mikrofonów są mikrofony bezprzewodowe. Kluczową ich zaletą jest swoboda przemieszczania się z mikrofonem, co jest podstawowym wymogiem nie tylko w przypadku koncertów czy występów na żywo.Podczas prowadzenia prezentacji, wykładów czy przemówień, możliwość swobodnego wykonywania gestów nadaje większą wagę wypowiadanym słowom i poprawia interakcję z publicznością. Bezprzewodową transmisję dźwięku wykorzystuje się równie często w świecie biznesu. Wykorzystuje się ją m. in. podczas konferencji, w salach wykładowych do prowadzenia przemówień, prezentacji, spotkań, wywiadów. Nie mniej ważny jest również czas, w jakim cały system może zostać konfigurowany i uruchomiony. Jest on nieporównywalnie krótszy od klasycznych rozwiązań, co stanowi jeden z najważniejszych argumentów na rzecz transmisji bezprzewodowych.

Systemy Audio

Rozproszony system audio w domu to rozwiązanie, które zapewnia infrastrukturę do współdzielenia różnych źródeł muzyki pomiędzy wszystkimi pomieszczeniami, tzw. strefami audio. W zależności od rozwiązania możliwe jest również, aby każde pomieszczenie sterowało nie tylko lokalną głośnością źródła dźwięku, ale także tym, które źródło jest dystrybuowane do tego pomieszczenia.
Centralizacja jest kluczową koncepcją każdego rozproszonego systemu audio. System i jego urządzenia źródłowe dźwięku są umieszczone centralnie albo ukryte, a tylko głośniki i kontrolery znajdują się w każdej strefie.
Restauracje, centra fitness, biurowce i wiele innych obiektów użyteczności publicznej wymagają dedykowanego rozwiązania, które będzie się różnić od systemów z przeznaczeniem dla domu. Rozproszone systemy audio muszą być projektowane zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Aby określić, jaki sprzęt będzie niezbędny do stworzenia systemu, należy najpierw określić wymagania instalacji, np. czy system jest używany tylko do odtwarzania czyjegoś głosu w cichym budynku, czy potrzebne jest rozwiązanie, który potrafi przywoływać i odtwarzać muzykę w tle w hałaśliwym barze lub galerii handlowej.

Przesuwne Ściany Działowe

System przesuwnych ścian działowych umożliwia szybki podział pomieszczeń w zależności od potrzeb. Rozwiązanie to cechuje wysoka dźwiękoszczelność, funkcjonalność oraz różnorodność materiałów wykończeniowych. Ściany mobilne to rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu przestrzeniach                    – w biurach, salach konferencyjnych, hotelach, restauracjach i centrach handlowych. Ich walory i zalety docenianie są także w budynkach publicznych takich jak: urzędy, muzea, biblioteki czy placówki edukacyjne. Zastosowanie ścian działowych z czujnikami kontaktronowymi bądź na podczerwień daje możliwość pełnej rekonfiguracji systemu AV do wymagań użytkownika.

Skontaktuj się z Nami

Zachęcamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego.
Nasi pracownicy skontaktują się z Państwem zaraz po otrzymaniu zapytania.

Korzystając z formularza kontaktowego wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez abtechnologie.pl swoich danych osobowych w celu odpowiedzi na zadane pytanie.

Email

biuro@abtechnologie.pl

Godziny Otwarcia

Pon - Pt: 8:30 - 17:00

Copyright abtechnologie.pl © 2021 All Rights Reserved.

Call Now Button