Oświetlenie Biurowe

Światło dzienne ma bardzo dobry wpływ na komfort pracy oraz samopoczucie pracowników. Oświetlenie miejsca pracy powinno łączyć naturalne światło z tym sztucznym, gdyż w pracy spędzamy sporą cześć dnia, a dobre oświetlenie naszego stanowiska gwarantuje lepszą wydajność. Oświetlenie biurowe musi być przede wszystkim funkcjonalne, ale jest to też ważny element dekoracyjny, który podkreśla charakter wnętrza, tworząc odpowiedni nastrój  i klimat. Oświetlenie biurowe powinno harmonijnie wpisywać się w stylistykę wnętrza i dodawać przestrzeni biurowej elegancji. W przestrzeniach gdzie organizowane są seminaria czy  warsztaty szczególnie należy zadbać o wystrój i dobre oświetlenie. Taka strefa powinna nieść korzyści dla pracowników, wspierać kreatywność i wzmacniać dobre samopoczucie. W zależności od stylu w jakim urządzone jest biuro w roli oświetlenia głównego sprawdzają się oprawy liniowe LED, oprawy sufitowe punktowe, plafony lub lampy wiszące. W dużych przestrzeniach biurowych z otwartym planem dzieli się powierzchnię na funkcjonalne strefy i łączy się 2-3 rodzaje oświetlenia głównego. W nowoczesnych, designerskich biurach stosuje się również dekoracyjne źródła światła, takie jak węże świetlne, neony i panele świetlne.

Oświetlenie HoReCa

Restauracja, bar czy kawiarnia to miejsce w którym dobór właściwego oświetlenia ma istotne znaczenie ze względu na komfort pracy obsługi jak        i wykreowanie odpowiedniego nastroju dla gości. Nieodzownym elementem tego typu miejsc są dekoracje czy roślinność, które dzięki odpowiedniemu oświetleniu podnoszą aspekty estetyczne i wizualne wnętrza oraz pozytywnie wpływają na dobre samopoczucie klientów.
Ciepłe światło sprawia, że potrawy wyglądają bardziej apetycznie                        a odpowiedni kąt padania światła sprzyja odpoczynkowi i relaksowi.
Równie ważne jest zapewnienie odpowiedniego oświetlenia obsłudze za barem czy personelowi w kuchni. Oświetlenie restauracji, barów i kawiarni musi być funkcjonalne, tworzyć odpowiedni nastrój i pasować do charakteru wnętrza. Z tego względu, wymagane jest umiejętne połączenie oświetlenia ogólnego, miejscowego i dekoracyjnego.

Hotel to miejsce w którym odpowiednio zaprojektowane oświetlenie w dużej mierze stanowi o prestiżu i biznesowym sukcesie.
Ogromny wpływ na pierwsze wrażenie gości i atmosferę hotelu ma hol główny oraz recepcja – oświetlenie pełni tu zarówno funkcję dekoracyjną jak    i użytkową. Odpowiedni dobór oświetlenia w ciągach komunikacyjnych, korytarzach windowych czy na schodach, pozytywnie wpłynie na komfort         i poczucie bezpieczeństwa. Pokój hotelowy to miejsce będące namiastką domu i miejsca pracy. Odpowiednie oświetlenie jest nie tylko ważne podczas odpoczynku i relaksu, ale często jest czynnikiem stymulującym dla osób          o intensywnej aktywności zawodowej. Nowoczesny hotel to także sale konferencyjne,restauracje, kawiarnie i pomieszczenia techniczne.                  We wszystkich tych przestrzeniach światło odgrywa ogromną rolę: dla gości tworzy niepowtarzalny nastrój, dla obsługi i personelu hotelowego  zapewnia niezbędny komfort do pracy. Dlatego wnętrza hotelowe wymagają umiejętnego połączenia oświetlenia ogólnego, miejscowego i dekoracyjnego. 

Oświetlenie Zewnętrzne

Oświetlenie fasadowe to poniekąd wizytówka budynku, dlatego musi dobrze komponować się z architekturą oraz wyglądem zewnętrznym.
Lampy elewacyjne to rozwiązanie, które pomoże stworzyć przyjemną atmosferę wokół obiektu; doskonale sprawdzi się zarówno do oświetlenia domów, jak i budynków komercyjnych. Oświetlenie elewacji można zamontować zarówno na ścianach budynku jak i ogrodzeniu, co pozwala na utworzenie stref, które będą dobrze oświetlone po zmroku. Lampy elewacyjne przyczynią się też do poprawy aspektu bezpieczeństwa oświetlając miejsca słabo widoczne po zmroku.
Również do oświetlenia zieleni, ogrodów, skalniaków, drzew używa                się dedykowanych opraw, które dobierane są odpowiednio do osiągnięcia efektu wizualnego – może to być oświetlenie rozproszone lub punktowe. Rozwiązania premium pozwalają na dowolne zaprogramowanie oświetlenia, tak by poprzez zautomatyzowanie pracy nie było konieczności pamiętania o każdorazowym włączaniu ich po zmroku.

Oświetlenie Domów i Apartamentów

Oświetlenie przestrzeni mieszkalnej musi być funkcjonalne i zapewniać łatwe dostosowywanie do aktualnych preferencji.
Domownik powinien w szybki i prosty sposób móc zmienić charakter oświetlenia, by jasny dokładnie oświetlony salon, stał się nastrojowym, sprzyjającym odpoczynkowi azylem. Coraz częściej, dom jest także miejscem pracy. Aby zapewnić komfort i efektywność pracy, warto pomyśleć                    o dedykowanym kąciku do pracy i oświetleniu, które nie będzie powodować przykrego efektu olśnienia i dostatecznie oświetli miejsce robocze.
Oświetlenie sypialni, pokoju dziecięcego czy łazienki wymaga umiejętnego połączenia różnych typów oświetlenia, tak by zapewnić wymagany komfort ale też, by oświetlenie współgrało z charakterem pomieszczenia. W domach    i rezydencjach ważną rolę spełnia intuicyjny system sterowania, który poza zmianą natężenia oświetlenia, umożliwi dopasowanie temperatury barwowej.

Skontaktuj się z Nami

Zachęcamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego.
Nasi pracownicy skontaktują się z Państwem zaraz po otrzymaniu zapytania.

Korzystając z formularza kontaktowego wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez abtechnologie.pl swoich danych osobowych w celu odpowiedzi na zadane pytanie.

Biuro

+48 502 354 355

+48 22 856 99 15

Godziny Otwarcia

Pon - Pt: 8:30 - 17:00

Copyright abtechnologie.pl © 2021 All Rights Reserved.

Call Now Button