Rozwiązania Komercyjne

Efektywność

Światło dzienne ma zarówno właściwości estetyczne, jak i energooszczędne, ale musi być kontrolowane, aby w pełni wykorzystać te korzyści.

Zarządzanie i Monitorowanie

W dzisiejszych czasach większość obiektów komercyjnych jest nadmiernie oświetlona, gdyż światła świecą mocniej niż potrzebują tego ludzie w budynku,
przestrzenie są oświetlane, mimo że nie przebywają w nich ludzie lub dostępne światło dzienne nie jest wykorzystywane. Powoduje to zbyt duże
zużycie energii, tworzy dyskomfort i zmniejsza wydajność. Komercyjne systemy sterowania oświetleniem i roletami Lutron pozwalają konfigurować, sterować, zarządzać, monitorować i przygotowywać raporty dotyczące oświetlenia w całym budynku z jednej centralnej lokalizacji.

Elastyczność

Strefy oświetlenia i cienia można zmieniać bez wprowadzania zmian w instalacji, dzięki czemu zmiana konfiguracji przestrzeni biurowej jest łatwa. Gdy zmieniają się potrzeby związane z aranżacją przestrzeni, bezprzewodowe klawiatury naścienne, piloty, czujniki obecności i czujniki światła dziennego można ponownie przypisać        do innych opraw lub grup opraw.

Strategia Oszczędzania Energii

Lutron oferuje całą gamę rozwiązań umożliwiających oszczędzanie energii. Rozwiązania komercyjne Lutron zapewniają wiele strategii redukcji zużycia energii:

Zaawansowana Regulacja

Określanie docelowego poziomu oświetlenia w oparciu o potrzeby klienta w każdym pomieszczeniu.

Czujniki Ruchu

Automatyczne wyłączanie świateł, gdy osoby opuszczają pomieszczenie.

Wykorzystanie Światła Słonecznego

Automatyczne dostosowanie poziomu światła elektrycznego w oparciu o światło słoneczne w pomieszczeniu.

Indywidualne Sterowanie Światłem

Umożliwia użytkownikom dostosowanie poziomu światła elektrycznego w oparciu o światło słoneczne w pomieszczeniu.

Sterowane Zasłony Okienne

Systemy rolet Sivoia QS umożliwiają ciche sterowanie dostępem światła słonecznego da większego komfortu i wydajności pracy.

Strategie Dodatkowe

Planowanie

Światła są wyłączane lub ściemniane, a rolety otwierane w zależności od wschodu i zachodu słońca.

Odpowiedź na Zapotrzebowanie

Pozwala menedżerowi budynku redukować oświetlenie w okresach najwyższych cen energii, aby uniknąć dodatkowych kosztów, przerw w dostawach prądu, spadków napięcia sieci i stworzyć dodatkowe możliwości redukcji kosztów.

Wyłączanie

Automatyczne wyłączanie świateł w ciągu dnia.

Zaprogramowane Sceny

Użytkownicy mogą wybrać zaprogramowane sceny oświetlenia dotknięciem przycisku.

Rozwiązania dla Domu

Rozwiązania dla domu od firmy Lutron to połączenie najlepszej w swojej klasie technologii ściemniania, zasłon okiennych oraz osprzętu. Dzięki wysokiej jakości i niezawodności możesz mieć pewność, że Twój system, będzie zawsze działał tak, jak powinien.

Personalizacja Ustawień

Systemy sterowania oświetleniem Lutron dla domu pozwalają na zachowanie balansu pomiędzy ilością światła a zużyciem energii elektrycznej
i żywotnością źródeł światła. Lutron daje swobodę personalizacji oświetlenia              w dowolnej przestrzeni i pozwala dostosować oświetlenie do różnych zadań.

Styl i Elegancja

Szeroka gama materiałów wykończeniowych, bogata kolorystyka i wielorakie opcje stylistyczne – od tradycyjnych po współczesne – pozwalają na dobranie wszystkich elementów Lutron tak, aby pasowały do charakteru wnętrz Twojego domu.

Komfort

Właściwe światło jest kluczem do osiągnięcia komfortu, zarówno gdy pracujesz jak      i odpoczywasz. Światło wpływa na to, jak się czujesz i jak rzeczy wokół ciebie wyglądają. Dostosuj oświetlenie do swojego domu i stylu życia, personalizując sposób wykorzystania światła w pomieszczeniu. Twórz „sceny” oświetleniowe, kontrolując wiele świateł w pomieszczeniu, na przykład w sypialni. Włącz lampkę do czytania      lub zasłoń zasłony przy łóżku lub przekształć pokój rodzinny w kino domowe. Przyciemnij światła i rozpocznij film, a wszystko to bez wstawania z miejsca. W kuchni dostosuj oświetlenie sufitowe, podszafkowe i zlewozmywakowe za pomocą jednego przycisku, aby przygotować jedzenie, zjeść posiłek lub posprzątać.

Bezpieczeństwo

Stwórz bezpieczną ścieżkę światła do, przez i wokół domu. Połącz swój system bezpieczeństwa z systemem oświetleniowym, aby uzyskać dodatkowy poziom bezpieczeństwa. Ciesz się bezpieczeństwem i ochroną zaawansowanego bezprzewodowego sterowania oświetleniem.

Wygoda i Łatwość Obsługi

Sterowanie oświetleniem nie ogranicza się do miejsca na ścianie. Dostosuj oświetlenie przy łóżku lub użyj czujnika obecności, tak aby światła wyłączały              się automatycznie. Steruj oświetleniem z dowolnego miejsca w pokoju, a nawet poza domem, niezależnie od tego czy jesteś w samochodzie, czy na spacerze.                      Miej pewność, że światła w nieużywanych pomieszczeniach automatycznie zostaną wyłączone przez czujnik obecności. Kontroluj poziom światła w jednym pomieszczeniu lub w całym domu za pomocą ręcznego pilota, klawiatury naściennej, sterowania na stole, a teraz także iPada®, iPhone’a lub urządzenia z systemem Android. Systemy sterowania oświetleniem Lutron mogą łączyć się z systemami audio, wideo, bezpieczeństwa.

Integracja

Systemy sterowania Lutron oferują niezawodną integrację z systemami automatyki domowej i bezpieczeństwa. Poniżej przedstawiamy kilka rozwiązań i możliwości integracji Lutron z innymi systemami. Znajdź idealne rozwiązanie dla Twojego domu i ciesz się życiem

Sterowanie Głosowe Alexa

Aby zapewnić pełną i spójną kontrolę nad systemem z dowolnego miejsca w domu, platformę sterowania głosowego Alexa firmy Amazon można zintegrować z systemem Lutron za pośrednictwem aplikacji mobilnej Lutron. Sterowanie głosowe zapewnia wygodną formę sterowania bez konieczności użycia rąk i stanowi idealne uzupełnienie eleganckich i intuicyjnych klawiatur Lutron.

Lutron i Crestron Home

Sceny oświetleniowe i ustawienia rolet firmy Lutron można przywoływać w połączeniu z innymi systemami, takimi jak klimatyzacja, audio czy wideo. Na przykład wybranie sceny filmowej z ekranu dotykowego Crestron Home może włączyć system audio i wideo, jednocześnie wywołując scenę oświetleniową „kino domowe”, która zaciemni rolety i światła do idealnego poziomu.

Lutron i Sonos

System sterowania Lutron, dzięki platformie Lutron Connect oferuje użytkownikowi łatwe, intuicyjne w obsłudze sterowanie światłem, roletami, temperaturą i dźwiękiem. Za pomocą pilota PICO, jednym dotknięciem przycisku można ustawić ulubioną scenę oświetleniową, komfortową pozycję rolet i ulubioną muzykę systemu SONOS. Za pomocą pilota Lutron PICO z łatwością można sterować takimi funkcjami systemu SONOS jak: odtwarzanie/wstrzymywanie głośników, regulacja głośności oraz przełączanie się między ulubionymi stacjami lub listami odtwarzania.

Integracja z Apple Home

Istnieje również możliwość zintegrowania systemu Lutron z Asystentem sterowania głosowego SIRI poprzez aplikację Apple Home lub Lutron Connect. Dla poszczególnych stref sterowania Lutron, można zdefiniować unikalne powiązania z systemem Siri i za pomocą komend zrozumiałych dla SIRI ustawić ulubioną scenę oświetleniową lub komfortową pozycję rolet.

Google Assistant i Lutron

Integracja sterowania oświetleniem Lutron z Google Home pozwala zarządzać inteligentnym domem.Za pomocą poleceń głosowych, możesz zmienić oświetlenie, kontrolować rolety Lutron, regulować temperaturę i odtwarzać muzykę. Nie musisz wstawać, aby włączyć światło lub odtwarzać muzykę – Twój inteligentny dom reaguje teraz na Twój głos, więc wyłączanie światła lub ściszanie muzyki przed snem jest tak proste, jak powiedzenie „Hej Google…”
Google Home został zaprojektowany z użyciem zaawansowanych algorytmów rozpoznawania mowy, dzięki czemu Twoje polecenia „przyciemniania świateł” i aktywowania zaprogramowanych scen są słyszalne w hałasie i z drugiego końca pokoju.

Asystent Josh.Ai

Kiedy spotykają się innowacyjne marki, technologia staje się lepsza i prostsza dla użytkownika. Domownicy mogą w wygodny sposób aktywować całe otoczenie lub dostroić jedno urządzenie w sposób najbardziej odpowiadający ich stylowi życia.
Josh.ai może kontrolować system sterowania Lutron za pomocą komend głosowych, zupełnie tak jakbyś rozmawiał ze swoim asystentem. Josh.ai automatycznie wykrywa i przypisuje urządzenia odpowiednio do ich rzeczywistej lokalizacji.. W ciągu kilku sekund użytkownicy mogą wydawać proste polecenia, takie jak „Ok Josh, przyciemnij światła w kuchni i podnieś rolety w salonie”.

Rolety, Żaluzje, Karnisze

Światło dzienne ożywia miejsce pracy, ale zbyt duża jego ilość może powodować olśnienie i przegrzewanie przestrzeni, co prowadzić może            do dyskomfortu i obniża produktywność. Lutron w zakresie przesłon okiennych łączy technologię ze wzornictwem i wrażliwością na środowisko dostarczając doskonałe rozwiązanie dla dowolnej specyfikacji. Systemy przesłon okiennych Lutron można również zautomatyzować i zintegrować z innymi elementami sterującymi w celu uzyskania dodatkowych oszczędności i komfortu.

System zaciemniający Lutron to innowacyjna technologia, niezawodne              i intuicyjne sterowanie oraz unikalny styl i najwyższa jakość materiałów.  Dzięki setkom tkanin do wyboru w różnych odcieniach i kolorach sala konferencyjna może mieć przezroczyste tkaniny na spotkanie, ale rolety zaciemniające do prezentacji A/V. Rolety dolne mogą zapewnić prywatność na pierwszym piętrze dzięki tkaninie zaciemniającej, podczas gdy wyższe poziomy wykorzystują tkaninę dwustronną, aby stworzyć jednolity wygląd        z zewnątrz, jednocześnie wpuszczając więcej światła dziennego, co zwiększa oszczędność energii.

Rolety blokują i odbijają bezpośrednie światło słoneczne w ciągu dnia,            aby zmniejszyć zapotrzebowanie na systemy klimatyzacyjne w okresie letnim. Niektóre tkaniny są dwustronne z białym lub srebrnym podkładem,              aby odbijać więcej światła słonecznego. W chłodniejszych miesiącach opuszczone żaluzje mogą stanowić barierę izolacyjną, aby utrzymać ciepło        w budynku. Dzięki automatycznej regulacji poziomu oświetlenia elektrycznego w odpowiedzi na światło dzienne można również zmniejszyć zapotrzebowanie na oświetlenie elektryczne.

 

Sterowanie oświetleniem w domu to coś więcej niż oświetlenie elektryczne – to także możliwość precyzyjnego dostrojenia ilości światła słonecznego wpadającego do pomieszczenia. Wykorzystanie światła dziennego zmniejsza nasze zapotrzebowanie na światło elektryczne i oszczędza energię. Systemy zaciemniające Lutron do domu zapewnią    Ci dodatkową prywatność i pomogą ograniczyć ilość szkodliwego promieniowania UV.
Przesłony okienne Lutron pomagają wykorzystać energię promieni słonecznych zimą i blokują zyski ciepła słonecznego w lecie, zmniejszając w ten sposób koszty chłodzenia. Dzięki szerokiej gamie stylów wykończenia okien, tkanin                      i technologii, każde pomieszczenie można spersonalizować pod kątem elegancji i komfortu.

Rolety Sivoia QS

Uzupełniają zarówno tradycyjne, jak i współczesne projekty i są dostępne w różnych rozmiarach, aby dostosować się do potrzeb każdego pomieszczenia. Wszystkie rolety Lutron Sivoia QS są wyposażone       w system inteligentnej synchronizacji.

Rolety Palladiom

Są klasą samą w sobie. Płynnie wtapiają się w każdy styl architektoniczny. Eleganckie i wyrafinowane, wyposażone są w odsłonięte elementy mocujące zaprojektowane specjalnie, aby można je było zobaczyć.

Rolety Rzymskie

Rozwiązanie, które łączy w sobie elegancję i niezawodność technologii Lutron. Dobierz tkaninę idealnie pasującą do Twojego stylu. Efektowne fałdy po zwinięciu rolety będą stanowiły idealne uzupełnienie wystroju wnętrza.

Żaluzje Drewniane

Atrakcyjny i skuteczny sposób na zapewnienie prywatności, a jednocześnie pozwala na przenikanie światła słonecznego do pomieszczenia. Tylko żaluzje drewniane Lutron oferują niezależne podnoszenie i pochylanie, co zapewnia precyzyjne dopasowanie zarówno wysokości, jak i kąta między wieloma żaluzjami.

Rolety do Świetlików

Dedykowane rozwiązanie dla świetlików i okien pochylonych. Tkanina rolety jest zawsze równo naprężona i równoległa do powierzchni okna, bez względu na stopień nachylenia.Rozwiązanie to charakteryzuje niezawodność oraz niezrównana estetyka. Rama może być montowana na powierzchni, wewnątrz lub          w zagłębieniu, zapewniając jednocześnie łatwy dostęp.

Żaluzje Poziome

Zapewniają pełną kontrolę pomiędzy ilością wpadającego światła słonecznego a widokiem                  na zewnątrz. Zapewniają miękkie rozproszone światło słoneczne, jednocześnie chroniąc Twoją prywatność z zewnątrz. Zapewniają skuteczną ochronę pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem się i stanowią doskonałe uzupełnienie dopasowane do stylu  wnętrza.

Zasłony Elektryczne

Systemy zasłon ze sterowaniem elektrycznym oferują szybkie i precyzyjne sterowanie. Zasłony mogą być przeciągane na lewą stronę, prawą stronę lub środek. W systemie dostępne są karnisze pojedyncze              lub podwójne. Lutron oferuje karnisze proste lub zakrzywione na indywidualne zamówienie.

Kolory, Materiały, Style

Elementy sterujące i automatyczne rozwiązania okienne firmy Lutron są dostępne w różnych kolorach, stylach i tkaninach, które pasują do estetyki Twojego miejsca pracy czy domu. Dzięki opcjom od tradycyjnych po współczesne  Lutron ma wygląd, który uzupełnia projekt Twojej przestrzeni.

Sterownik ścienny Alisse łączy najnowocześniejszą technologię i ponadczasowy design.                  Jest ręcznie wykonany z wysokiej jakości materiałów i dostępny w różnych wykończeniach.  Każdy przycisk Alisse można w pełni spersonalizować dodając grawerację tekstową lub ikonkę.

Rolety Palladiom dzięki przełomowej technologii i cichej pracy, zostały stworzone z myślą              o najbardziej wymagających projektach. Aluminiowe elementy są poddawane ręcznej obróbce      i dostępne w różnych wykończeniach.

Seria Palladiom to elegancki wygląd z intuicyjną obsługą. Klawiatury Palladiom umożliwiają sterowanie oświetleniem, zasłonami/zasłonami i HVAC z jednego miejsca.
Duże przyciski są łatwe w użyciu i można je spersonalizować dodając podświetlaną grawerację, której jasność automatycznie się dostraja do warunkach oświetleniowych otoczenia.            Dostępne są w różnych kolorach i wykończeniach, a przyciski jak i fronty są wykonane z tego samego materiału, co pomaga dopasować je do każdego wystroju.

Firma Lutron współpracuje z wiodącymi światowymi fabrykami tekstyliów, aby dostarczać tkaniny we wszystkich odcieniach, zapewniając wysokiej jakości odcienie pięknych                            i funkcjonalnych tkanin. Istnieje także możliwość wybrania materiału spoza standardowej oferty na specjalne zamówienie, co zapewnia pełną swobodę przy realizacji projektu, bez względu na  to czy jest to biuro czy Twój wymarzony dom. 

Skontaktuj się z Nami

Zachęcamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego.
Nasi pracownicy skontaktują się z Państwem zaraz po otrzymaniu zapytania.

Korzystając z formularza kontaktowego wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez abtechnologie.pl swoich danych osobowych w celu odpowiedzi na zadane pytanie.

Email

biuro@abtechnologie.pl

Godziny Otwarcia

Pon - Pt: 8:30 - 17:00

Copyright abtechnologie.pl © 2021 All Rights Reserved.

Call Now Button